Nowy Ford Transit trafił do OSP w Górnem
Górne, 20-10-2009


Do Górnego przywieziony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakupiono go ze środków pozyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (z projektu "Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013) oraz środków własnych gminy Gołdap.

- Cieszymy się, że instytucje unijne wspierają strażaków i pomagają nam się rozwijać - mówi Kazimierz Kazaniecki, prezes zarządu gminnego OSP w Gołdapi. - Dziękuję też radnym miejskim za przychylność i wygospodarowanie brakujących na zakup pieniędzy.

Ford Transit ma napęd na cztery koła, wyposażony jest w wysokoprężny silnik o pojemności 2,5 litra oraz agregat oświetleniowy. W tylnej części zamontowany jest zbiornik o pojemności około 300 litrów na wodę i środek pianotwórczy. Poza samochodem zakupione zostały też dwie motopompy oraz dwa zestawy do ratownictwa medycznego. Trafią one do OPS w Dunajku i Górnem. Łącznie zakupy kosztowały 245.090 złotych brutto.

źródło: GOŁDAP.INFO 
Fotografie zamieszczone na tych stronach stanowią moją własność. Ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.
JACEK RAKOWSKI *** tel. 504-475-522 *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2008-2010