Prezentacja finalistek Konkursu Miss Supranational 2009
Gołdap, 23-08-2009


Drugi raz w w ciagu kilku tygodni Gołdap gościła uczestniczki konkursu piękności. Po półfinalistkach Miss Polski, które były w czerwcu, do Gołdapi przyjechało ponad 30 kandydatek do tytułu Miss Supranational 2009.

- Jest to pierwsza edycja konkursu - informuje organizator Krzysztof Jankiewicz. - Finał odbędzie się 5 września w amfiteatrze w Płocku. Miss Supranational w dosłownym tłumaczeniu znaczy "Ponadnarodowa Miss".

Dziewczyny rozpoczęły wizytę od spotkania z burmistrzem w Urzędzie Miejskim. Wykorzystując prezentację multimedialną, Marek Miros przedstawił nasze miasto oraz najbliższe okolice. Na pamiątkę pobytu, finalistki dostały drobne upominki z logiem miasta. O godzinie 13 nastąpił najważniejszy punkt ich wizyty. Dziewczyny zaprezentowały się przed zgromadzoną w parku miejskim publicznością w strojach narodowych, koszulkach z logiem Gołdapi oraz w bikini. Uczestniczyły też w dekorowaniu zwycięzców odbywającego się tego samego dnia Półmatatonu Gusiew-Gołdap. Na zaproszenie właściciela Wieży Ciśnień Henryka Górnego, piękne panie podziwiały panoramę Gołdapi z kopuły jego obiektu. Zwieńczeniem dnia finalistek była uroczysta kolacja w Ośrodku Wypoczynkowym "Leśny Zakątek". W finale konkursu Miss Supranational 2009 biorą udział 54 kandydatki z całego świata, głównie dziewczyny, które zajęły w krajowych konkursach piękności drugie lub trzecie miejsce oraz finalistki różnych konkursów międzynarodowych. Możliwe, że w tym roku zobaczymy jeszcze w Gołdapi piękne panie.

- 6 października w Olsztynie odbędzie się finał Miss Polski Studentek 2009, organizowany przez firmę Missland - mówi Krzysztof Jankiewicz. - Możliwe, że dziewczyny przyjadą też do Gołdapi. Jesteśmy jeszcze przed rozmowami z władzami miasta.

Zapytaliśmy burmistrza, co sądzi o tym pomyśle.

- Gołdap pomału zaczyna się kojarzyć z różnego rodzaju konkursami piękności - uważa Marek Miros. - I bardzo dobrze, to kolejna forma promocji naszego miasta. Jednak każda prezentacja finalistek niesie za sobą określone koszty. Jeśli gmina nie będzie musiała tym razem wyłożyć własnych środków, to bardzo chętnie zaprosimy finalistki konkursu Miss Polski Studentek do Gołdapi. Jeśli zaś będzie się to wiązać z wydaniem pieniędzy, tym razem odmówimy.

Krzysztof Jankiewicz twierdzi, że trwają obecnie rozmowy organizatorów z władzami miasta, by w przyszłym roku zorganizować w Gołdapi główną imprezę półfinałową Miss Polski lub finał Miss Warmii i Mazur.

- Jedną z tych dwóch imprez na pewno uda nam się zorganizować - podsumowuje Krzysztof Jankiewicz. - Chciałbym jednocześnie podziękować władzom miasta, szczególnie Markowi Mirosowi i Władysławowi Frydrychowi oraz wszystkim osobom, które pomagają nam organizować imprezy w Gołdapi. Jest to jedno z najpiękniejszych miast, które nas przyjmuje. Jest też najbardziej gościnne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w waszym mieście i wierzymy, że my również jesteśmy i będziemy tu zawsze mile widziani.

Organizatorem weekendowej wizyty finalistek Miss Supranational 2009 w Gołdapi był Urząd Miejski. Koszt ich pobytu wyniósł około 30 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy wyłożyła gmina. Pozostałą kwotę sfinansowali sponsorzy

źródło: GOŁDAP.INFO 
Fotografie zamieszczone na tych stronach stanowią moją własność. Ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.
JACEK RAKOWSKI *** tel. 504-475-522 *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2008-2010