"Spotkanie z Mikołajem w lesie"
5-latki z przedszkola (grupa A) wraz z rodzicami i przedszkolankami bawią się w lesie
Gołdap, 10-01-2009


10 stycznia grupa A pięciolatków z Przedszkola Samorządowego wraz ze swoimi rodzicami i panami przedszkolankami wybrała się na zimową wycieczkę do lasu Kumiecie. Na początku dzieciaki przez prawie godzinę jeździły saniami ciągniętymi przez konie. Potem przy ognisku przygotowanym przez leśniczego wzięły udział we wspólnych z rodzicami zabawach. Okazało się, że w tym samym czasie po lesie wędrował Mikołaj. Dzieci szybko go dostrzegły i zaprosiły do siebie. Pokazały mu krótkie przedstawienie, następnie przez kilka minut się z nim bawiły. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od Mikołaja to, na co czekały od samego początku: prezenty. Sprawiły nim one ogromna radość. Gdy Mikołaj pożegnał dzieci, leśniczy opowiedział przedszkolakom o zwierzętach, jakie można spotkać zimą lesie. Mówił też, jak się one odżywiają w tym trudnym okresie oraz jak można nim pomóc. Następnie dzieci ubrały choinkę dla ptaków, wieszając na nią słoninę, chleb i ziarna. Na zakończenie wycieczki dzieci wraz z rodzicami posiliły się kiełbaską upieczoną nad cały czas palącym się ogniskiem.

- Tego typu spotkania integrują rodziców i dzieci. Angażują też rodziców do aktywnej współpracy i pomocy w organizacji takich imprez. - mówią przedszkolanki Elżbieta Seweryśnka i Barbara Piszczek.

Panie dodają, że dziecko podczas takich spotkań uczy sie kultury współżycia, atrakcyjnego spędzania czasu z rówieśnikami i rodzicami. Przede wszystkim jednak doświadczają nowych wrażeń, emocji i wzruszeń, które pozostają w ich pamięci na bardzo długo.

źródło: GOŁDAP.INFO 
Fotografie zamieszczone na tych stronach stanowią moją własność. Ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione.
JACEK RAKOWSKI *** tel. 504-475-522 *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2008-2010